Darmowe narzędzie do symulowania wyników wyszukiwań w Google

Jednym z istotnych elementów tworzenia treści na stronie jest optymalizacja ich pod SERPy. SERP czyli Search Engine Results Page to nic innego jak strona z rezultatami wyszukiwania, która pojawiła się po wpisaniu danej frazy.

Wynik naszej strony w Google składają się z trzech elementów. Jest to tytuł strony, jej adres i krótki opis. Długość tych elementów jest ograniczona, co ciekawsze podawana jest ona w pikselach. Niektóre litery zajmują więcej miejsca, inne mniej. Dlatego ograniczanie tytułu do pewnej ilości znaków nie zawsze będzie optymalnych rozwiązaniem.

Każdy z tych elementów powinien być odpowiednio zoptymalizowany i nie tylko w taki sposób, by zawierał interesujące użytkownika słowo kluczowe, ale też tak by zachęcił go do kliknięcia właśnie w nasz link. Jest to tym bardziej istotne gdy nie znajdujemy się na pierwszej pozycji pod daną frazą. Odpowiednia optymalizacja tytułu czy opisu może wtedy skutecznie zwiększyć konwersję.

W takich czynnościach pomocne są narzędzia symulujące wynik wyszukiwania naszej strony w SERPach. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której istotne dla nas informacje nie zostaną wyświetlone np. w przypadku gdy opis będzie zbyt długi i część treści zostanie ucięta.

Podgląd wyniku wyszukiwania

Jednym z takich darmowych narzędzi, które możemy wykorzystać jest serpsim.com. Jest to prosta strona, gdzie możemy podać adres naszej strony i sprawdzić jak będzie wyglądać ona w Google. Możemy również ręcznie wpisać tytuł, adres i opis i sprawdzić czy przygotowane przez nas treści są optymalne.

Korzystając z takich narzędzi warto sprawdzić czy są one aktualne. Google wprowadza czasem kosmetyczne zmiany i ważne jest by Twórca narzędzia uwzględniał to i je aktualizował.

Leave a Comment