Jak obsługiwać Instagram z pozycji przeglądarki (Instagram bez aplikacji)

Instagram to dobre narzędzie jeśli chodzi o budowanie naszej obecności w Social Mediach, ale bardzo niepraktyczne narzędzie jeśli chodzi o jego obsługę. Dobrze sprawdza się do spontanicznie wykonanych zdjęć czy tworzenia relacji na żywo. Jednak gdy chcemy zaprojektować całą komunikację, przygotować grafiki i tekst to ich umieszczanie na Instagramie jest już bardzo niewygodne. Musimy przerzucać je z urządzenia na urządzenie co zajmuje dodatkowy czas. Dlatego często korzystamy z pewnego triku, który umożliwia zrobienie tego z poziomu przeglądarki na co normalnie Instagram nie pozwala.

Gdy zalogujemy się w przeglądarce na Instagram będzie on wyglądał tak. Możemy przeglądać profile, dodawać komentarze czy polubić zdjęcia, ale nie możemy ich dodać.

Możemy go jednak zmusić do tego by otworzył by wyglądał w ten sposób. Tutaj już możemy dodać zdjęcia do naszego profilu. To znacznie ułatwia sprawę gdy zarządzamy większą ilością kont na Instagramie lub przygotowujemy materiały do publikacji na komputerze.

Jak to zrobić? Już tłumaczymy.

Dodawanie zdjęć na Instagram w przeglądarce

Wchodzimy na stronę Instagram wpisując ją w pasku adresu przeglądarki. Ujrzymy okno rejestracji, poniżej znajduje się link Zaloguj się, który klikamy. Podajemy dane do logowania i zostaniemy przekierowani do feedu z aktualnościami opublikowanymi przez konta, które obserwujemy.

Klikamy na puste miejsce na stronie i klikamy prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybieramy Zbadaj. Możemy również użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + I w przypadku przeglądarki Google Chrome.  Teraz jeszcze nic się nie zmieniło, mamy po prostu stronę dopasowaną do tej rozdzielczości.

Sprawdzamy czy narzędzie jest ustawione w trybie podglądu dla urządzenia mobilnego. Informacje o tym znajdziemy pod paskiem adresu przeglądarki.

Jeśli wszystko jest ok używamy skrótu Ctrl + R lub odświeżamy stronę. Po przeładowaniu strona powinna już otworzyć się w wersji mobilnej, która zawiera opcję dodania zdjęć.

Wystarczy kliknąć button (+) na środku w dolnym pasku opcji. Otworzy się okno dialogowe umożliwiające wybór zdjęcia z dysku. Będziemy mogli również korzystać z filtrów, dodać opis zdjęcia oraz lokalizację i ostatecznie udostępnić je na Instagramie.

Leave a Comment