Skąd brać darmowe zdjęcia do komunikacji marketingowej naszej firmy

Używamy zdjęć aby uatrakcyjnić wizualnie nasz komunikat, który kierujemy do potencjalnych klientów na stronie internetowej czy profilu w mediach społecznościowych wow update manuell downloaden. Jest to oczywiście dobra praktyka i jedna z szybszych w przygotowaniu. Internet bowiem jest pełen fotografii, które mogą nawiązywać do naszej komunikacji marketingowej world of tanks für pc kostenlos downloaden. Czy jednak możemy wykorzystać dowolne zdjęcie z Internetu? Oczywiście, że nie.

Wykorzystywanie zdjęć z Internetu w komunikacji marki

Gdy chcemy skorzystać z jakiegoś zdjęcia musimy być świadomi praw jakie dane zdjęcie chronią netflix downloaden op je macbook. Wyodrębniamy dwa rodzaje praw autorskich:

 1. autorskie prawa osobiste
 2. autorskie prawa majątkowe

Pierwsze z praw autorskich rozstrzygają kwestię autorstwa danego dzieła, w tym przypadku fotografii elster 2018 for free. Te prawa są niezbywalne. Autorskie prawa majątkowe natomiast można przenieść i wtedy dysponując nimi, a nie będąc tak naprawdę autorem dzieła może je wykorzystywać na swój użytek powerpoint alternative kostenlos herunterladen.

To co nas w tej chwili najbardziej interesuje to konsekwencje wykorzystania zdjęcia, do którego nie mamy praw. Możemy w ten sposób narazić się na nieprzyjemności wynikające choćby z samego faktu zgłoszenia się do nas autora zdjęć, który będzie od nas żądał zadośćuczynienia herunterladen. Jak przed tym się uchronić?

Jednym wyjściem jest uzyskanie zgody autora zdjęcia na jego wykorzystanie. Jednak proces ten wymaga odnalezienia autora, a następnie skomunikowania się z nim w celu ustalenia szczegółów udzielenia takiego pozwolenia herunterladen. Autor może przecież chcieć w zamian uzyskać pewne korzyści majątkowe.

Drugim dużo szybszym i łatwiejszym w wykorzystaniu sposobem jest wykorzystanie darmowych banków zdjęć, które zezwalają na wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych avatare kostenlos downloaden. Czym jest bank zdjęć? Jest to katalog, który zawiera pokategoryzowane fotografie, które możemy w prosty sposób wyszukać i wykorzystać w swojej pracy ö3 charts gratis downloaden.

Warto uważać na tę kwestię również dlatego, iż istnieją firmy wyspecjalizowane w szukaniu skradzionych zdjęć w sieci i uzyskiwaniu za nie zadośćuczynienia https //www.instagram.com herunterladen. Fotograf może przekazać takiej firmie kopie swoich fotografii, a zautomatyzowany system będzie następnie wyszukiwał zdjęć, które bez autoryzacji zostały wykorzystane w sieci.

Darmowa banki zdjęć

Na poniższej liście znajdziecie banki zdjęć, które udostępniają swoje zdjęcia do użytku komercyjnego i w większości przypadków nie wymagają przypisania autorstwa zdjęcia. W tym przypadku najlepiej jest szukać zdjęć posiadających licencję CC0 Public Domain. Popularną formą licencji jest licencja CC BY, która pozwala nam na dowolną ingerencję w zdjęcie, ale wymaga przypisania autorstwa. Pamiętajcie aby każdorazowo sprawdzić licencję zdjęcia. W zależności od serwisu autorzy zdjęć mogą decydować na jakiej licencji nimi się dzielą.

 1. Pixabay
 2. Freeimages
 3. Photopin
 4. Pexels
 5. Wikipedia Commons
 6. Picjumbo
 7. Gratisography
 8. Foodiesfeed (zdjęcia gastronomiczne)
 9. Freestocks
 10. Designerspics

Dzięki takim katalogom zdjęć możemy wyszukać zdjęcia, które będą tematycznie pasowały do naszego komunikatu i wizualnie go wzbogacić.

Zdjęcia produktowe

Osobną kategorią zdjęć, które mogą przysporzyć nam problemu są zdjęcia produktów, które zamierzamy wykorzystać w naszym sklepie Internetowym lub w reklamie. W takim przypadku gdy nie dysponujemy zdjęciami produktowymi wykonanymi przez siebie możemy:

 1. Sprawdzić czy producent nie udostępnia zdjęć swoich produktów na własnej stronie
 2. Poprosić producenta o udostępnienie zdjęć produktów
 3. Sprawdzić czy w płatnym lub darmowym banku zdjęć nie ma zdjęcia danego produktu
 4. Zatrudnić agencję do wykonania zdjęć produktowych